top of page

Група № 6 ,"Пізнайко"

 

Група ,,Пізнайко’’ Вас щиро вітає!

Сумно ніколи у нас не буває:

Граємо,вчимося,спостерігаємо,

Радо дорослим допомагаємо.

В дружну сім’ ю раді вас запросити,

З серцем відкритим любо зустріти!

Наш девіз: Ми-допитливі малята,

Ми - пізнайки дошколята,

Беремось до справ завзято,

Щоб усе на світі знати!

В групі «Пізнайко»  працюють:

Вихователі:

Ніколаєва Анастасія Валентинівна

Помічник вихователя: Процько Яна Геннадіївна

Педагогічне кредо: «Знай дитину, розумій дитину, поважай дитину, будь частиною життя дитини»

    У народі кажуть:«Де гра – там і радість».Діти всіх народів світу мають спільну характерну рису – вроджений потяг до гри. Переоцінити її значення в життя дитини важко. А уявити дитинство без неї  взагалі не можливо.

    Хочеш бути здоровим – грайся,

    Хочеш бути розумним – грайся,

    Хочеш бути щасливим – грайся! – так стверджує народна мудрість.

Важливе значення гри полягає в тому, що діти в невимушеній формі, відтворюючи світ дорослих, засвоюють моральні норми, отримують уявлення про професійні та сімейні ролі. Гра забезпечує розвиток у дошкільників рухових, розумових та мовленнєвих навичок. Діти, відображаючи в грі різні сторони життя та особливості діяльності дорослих, поповнюють і уточнюють свої знання про навколишній світ, вчаться співпереживати і відрізняти вимисел від реальності.

          Педагогами групи впроваджується в практику роботи інноваційна технологія Г.Домана «Ранній інтелектуальний розвиток». До послуг малюків в нашій групі створені розвивально-ігрові куточки всебічного розвитку малят, де є все необхідне, щоб гра дітей була змістовною, щоб кожен день, проведений дитиною у садочку, був наповнений цікавими, захоплюючими справами.

Оскільки у малят переважають ігри на побутові теми, ми створили умови для розгортання сюжетів «Кухня», «Житлова кімната», «Лікарня», «Перукарня», «Магазин». Діти залюбки перевтілюються – у лікаря, перукаря, водія, господиню.

З розвитком і вдосконаленням ігрової діяльності дітей зона сюжетних ігор протягом року поповнюється новими іграшками, атрибутикою. Іграшковий посуд, кухонне знаряддя, рушнички, ляльковий одяг відповідно до сезону спонукатимуть малих розгортати гру.

Куточок «Маленькі господарі» .Тут зібраний необхідний матеріал для господарчої праці (іграшковий посуд, піч, стільці). Це куточок практичної діяльності, який сприяє підготовці дитини до реального життя. Вихователі вчать дітей навичкам сервірування стола, виготовляти «їжу» та «напої» для улюблених ляльок. Куточок дає можливість дітям накопичувати життєвий досвід з трудового виховання.

Для інтелектуального і сенсорного розвитку  пізнавальної активності дітей, розвитку їх логічного мислення, психічних процесів, пошуково-дослідницької діяльності було створено куточок «Розумники». Його завданням є навчити розуміти відношення більше-менше в сполученнях у кількості 1 і 3, 2 і 4, 5 і 2, 3 і 5; класифікувати предмети за однією з ознак (колір, форма, величина); розрізняти та називати форму (круг, квадрат, трикутник, куля, куб), колір (червоний, жовтий, зелений, синій, білий, чорний); оперувати поняттями «один», «багато»; вчити орієнтуватися в часі (спочатку, потім, тепер), мати елементарне уявлення про час (день-ніч, ранок-вечір); розуміти значення слова «всі», діяти за інструкцією (візьми всі квадрати червоного кольору); розрізняти просторові ознаки будівельного матеріалу (короткий-довгий, вузький-широкий, високий-низький), використовувати свої будівлі під час ігор (об’єднувати їх за сюжетом: будиночки й доріжки-вулиця; стіл, стільці, диван - меблі для ляльки тощо).

У ньому розміщені різноманітні логічні ігри, конструктори, кольорові іграшки для навчання; цікавий матеріал для дослідів і експериментування.

 

Для формування музичних умінь та навичок; організації творчого музикування дошкільників; організації самостійної діяльності дітей; поглиблення набутих знань; ми створили  музичний куточок. Де розміщені:  музичні іграшки; дитячі музичні інструменти (бубон; барабан; брязкальця; дзвоники; дудочки.);  музично-дидактичні ігри; ілюстрації до музичних творів. Це все спонукає дітей до роздумів та творчих експериментів.

        Для формування мовленнєвої компетентності дітей молодшого віку, розвитку мовленнєвих умінь та навичок; виховання мовленнєвої  культури, уміння спілкуватися був створений пізнавальний сектор «Загадкове колесо». Де діти збагачують та активізують свій словник новою лексикою. Відбувається уточнення значення окремих слів та словосполучень. Розвивається образне мовлення виразами з текстів художніх творів, казок, загадок, примовок тощо. Засвоюються узагальнюючі поняття. Також  розвивається дрібна моторика рук, яка тісно пов’язана з мовленнєвим розвитком дітей.

          Куточок театралізованої діяльності «Маленькі актори» – допомагає  формуванню творчих здібностей, артистизму, незалежної, вільної, думаючої, ерудованої, не закомплексованої, творчої особистості дитини. 

 Діти не тільки знайомляться з різними видами театру: ляльковим, настільним, тіньовим, також театром рукавички, а й зустрічаються з улюбленими літературними персонажами, самі залюбки розігрують сюжети казок. Дітям надається можливість бути і акторами, і глядачами. Кожне театралізоване дійство – нова сходинка у всебічному розвитку дітей.

               Куточок народознавства знайомить дітей з красою і величчю української культури, і мистецтва. Саме тут діти знайомляться з державними символами та атрибутами своєї країни, підібрані дидактичні ігри.

 

Для ознайомлення зі світом прекрасного, розвитку художньо-естетичного смаку, творчих здібностей, фантазії вихованців розроблено куточок образотворчого мистецтва «Талановиті пальчики». Любов до образотворчого мистецтва, закладену в дитинстві, несуть малюки в подальше життя.

         Бесіди на морально-етичні теми, читання художніх творів проводяться в центрі «Добрі справи». Тут також засвоюються дітьми певні уявлення про чуйне, гуманне ставлення один до одного, до дорослих, про культуру поведінки і спілкування. Центр сприяє морально-етичному вихованню, формуванню морального досвіду дошкільників, вправлянню в позитивних вчинках, вихованню особистості дитини з високоморальними якостями громадянина України.

                Створюючи в групі належне розвивальне середовище - сектор «Дивосвіт природи»,з метою формування природної компетенції дітей, ми  приділили серйозну увагу ознайомленню дошкільнят з природою та  безпосередньому спілкуванню з нею, придбали  акваріум  для організації спостережень за рибками .Виготовили макет сонячної системи для  ознайомлення дітей з  таємничою природою  Космосу, космічним простором, планетами,  сузір’ями,  галактикою. Тут діти набувають знань  про Всесвіт,  усвідомлюють єдність Землі та Космосу, як основи цілісного сприйняття довкілля.

У куточку психологічного розвантаження дитина може побути на одинці з самим собою сховавшись у намету та поплакатись м’якому, пухнастому зайчику, а у спеціальну торбинку можна зібрати усі сльозинки. Також для пізнання та розвантаження  емоційного стану були розроблені ігри, якими діти грають залюбки.

Предметно-розвивальне середовище нашої групи - це джерело гармонійного розвитку творчої особистості наших вихованців.

bottom of page