top of page

Фізкультурна зала ДНЗ №14

 

          Збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, розвиток їх рухової активності та фізкультурної освіти - одне із найважливіших завдань ДНЗ. Для цього у нашому дошкільному закладі створені всі необхідні умови. Для занять з фізкультури є добре обладнана фізкультурна зала. Працює тут інструктор з фізкультури Нікіфорова Валерія Валеріївна - стаж роботи 26 років. Свою роботу вона спрямовує на формування рухового вміння, розвиток фізичних якостей дітей, зміцнення їх фізичного та психічного здоров'я ,зниження захворюваності, підвищення фізичного та емоційного тонусу.

Дошкільний заклад визначає одним з головних пріоритетів комплексний підхід щодо виховання фізично, психічно здорової особистості.

Напрямки фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ:

  • Зміцнення та збереження фізичного і психічного здоров'я дітей, формування у них уміння піклуватися про свій організм

розвивати фізичні якості; формувати навички володіння основними рухами та руховими діями;

підтримувати у дітей інтерес до різних видів спорту, занять фізкультурою;

забезпечувати взаємодію педагогів, медичних працівників та батьків у питаннях зміцнення психічного, фізичного здоров'я дітей та формування у них здорового способу життя.

  Фізичне розвивальне середовище в ДНЗ передбачає такі умови, де б дитина вільно, в індивідуальному режимі реалізувала свою потребу в бігу, лазінні, стрибках, повзанні. Осередок фізкультурно-оздоровчої роботи складається з добре обладнаної зали для фізкультурних занять та корекційної роботи з дітьми, що мають вади у фізичному розвитку. Тому тут зібране все необхідне обладнання для розвитку фізичних якостей.

Для організації та проведення ранкової гімнастики фізкультурний центр обладнаний обручами, кубиками, прапорцями, султанчиками, стрічками.

Вправи з рівноваги сприяють розвитку координації рухів, спритності, рішучості, впевненості в своїх силах. Тому в осередку є для цього необхідний інвентар: дошка, гімнастичні лави, драбинки, мотузки.

 Для виконання різновидів бігу та ходьби осередок забезпечений сюжетними іграшками, кубиками (для переступання, бігу з перешкодами). Виконання вправ із стрибків є куби, пеньки, скакалки, мотузки.

 Проведення корекційної роботи з дітьми, що мають вади фізичного розвитку потребує відповідно як стандартного так і нестандартного обладнання.

Для корекції вад опорно-рухового апарату виготовлено ящики з галькою, різні види масажерів, ребристих дощок, тренажерів, м'ячі з ріжками, які сприяють корекції кіфотичної постави, похила дошка, виконання вправ на якій долає правостороннє викривлення хребта, доріжки, різний природний матеріал.

Вправи з використанням слідочків «ніжки» та «ніжки-долоньки» сприяють формуванню у дітей відчуття власного тіла, удосконалюють точність довільних рухів.

Для виконання основних рухів як кидання, ловіння, метання закуплені м'ячі різного діаметру,виготовлені торбинки з піском, кільцекиди

«Шведська» гімнастична стінка, дуги, похила драбинка, канати сприяють оволодінню дітьми навичок підлізання, лазіння.

Фізінструктор Нікіфорова В.В. використовує в роботі інноваційну методику М.Єфименка «Театр фізичного виховання і оздоровлення дітей». Діти весь час, від початку заняття до кінця, перебувають в русі —вони грають у велику гру, виконують всі вправи, які передбачені в програмовому змісті.     Використовуючи авторську систему, ми побачили, що ця система ґрунтується на законах природи й дозволяє ефективно долати вади, які є в фізичному  розвитку як у здорових дітей, так і в дітей-інвалідів.    

Малята із задоволенням займаються фізичними вправами, беруть участь у різних змаганнях, спортивних конкурсах. Як показала практика, впроваджуючи програму « Театр фізичного виховання», починаючи з ясельної групи і продовжуючи в молодшій, середній, а потім і в старшій групах, що під час занять-вистав, фізінструктор разом з дітьми може показати, зобразити практично все: будь-який предмет, явище, також розіграти казку, ситуацію, дотримуючись при цьому формул природного рухового розвитку дітей. І найважливіше те, що діти чудово сприймають, аналізують і запам’ятовують інформацію, отриману в процесі рухової - ігрової діяльності. Елементи клоунади дають дітям змогу розслабитися, посміятися, пофантазувати і зарядитися позитивною енергією і отримати задоволення від заняття-гри.

     На своїх заняттях Валерія Валеріївна створює   « фізкультурну казку», яка дозволяє не лише тренувати тіло, а й розвивати інтелект, а також формувати в малят необхідні духовні якості.     Отже, провідним у  роботі з малюками є ігровий метод, коли заняття проводяться як маленькі театральні вистави, своєрідні « фізкультурні казки»: « Їжачки», « Веселі кошенята», «Сонячний зайчик» та інші. Однією з доступних форм фізичного виховання дітлахів є ігрові заняття: « Моряки», « Зима», « Хто сказав няу?» та інші. Щоденно в нашому розпорядку дня є фізкультхвилинки, фізкультпаузи, ранкова гімнастика. Цікаві фізкультхвилинки —  окремі, не пов’язані один з одним сюжети і корисні фізичні вправи-ігри, які проводяться з дітьми на свіжому повітрі. При цьому дотримуюється вимога першої заповіді  М. М. Єфименка « Йди за логікою природи».

     Робота фізінструктора також базується на програмі горизонтально-пластичного балету                        ( пластик-шоу). Усі рухи «пластик-шоу» мають бути плавними, м’якими, пластичними. Найважливішими в ньому є хореографічність, музичність, естетичність.

     Виконуючи програму «пластичного балету», малята ніби занурюються в особливий світ рухів, музики, ритму, асоціацій та викликаних позитивних емоцій. Ці комплекси вправ орієнтовані на загальне поліпшення гнучкості, укріплення мускулатури, виправлення постави та навчання правильного дихання. Також на своїх заняттях фізінструктор використовує музикотерапію в руховій діяльності дошкільників, адже рухова активність у фізичному вихованні —міцний фундамент для інших видів навчально-виховної роботи з дітьми.     Отже, використання вправ за методикою М. М. Єфименка на заняттях фізичного виховання готують дітей до самостійного заняття спортом та фізкультурою в повсякденному  житті, зацікавлюють дітей, розвивають логічне мислення, виховують почуття відповідальності, колективізму, навчають не боятися самостійно вирішувати проблемні ситуації, формують індивідуальні фізичні якості.

Наш педагогічний колектив не зупиняється на осягненому, він завжди у творчому пошуку доповнення предметно-ігрового середовища та ефективних форм  фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками.

bottom of page