top of page

Профільна еколого-валеологічна група «Квіточка» №7 

 

Профільна еколого-валеологічна група «Квіточка» №7 

 

Девіз групи:

Ми веселі, гарні діти

Виростаєм, наче квіти!

Білочубі, чорноброві,

Всі красиві та здорові.

Чуйні серцем,

Чесні й щирі,

Виростаєм в дужбі й мирі!

 

Наші вихователі:

Жаворонкова Наталія Олегівна.

Помічник вихователя:

Орлова Юлія Георгіївна.

 

Якість життя дитини в умовах дитячого садка – це вся сукупність умов, що дозволяють забезпечити психофізичне здоров’я дитини. Комфортними умовами є такі, які естетично та функціонально пристосовані для перебування в них дітей певного віку. Дитинство – найважливіший період у житті людини. Чим більше дізнається дитина, тим допитливішою, розумнішою вона буде.

Дошкільний вік найбільш сприятливий для розвитку сприйняття дитини, удосконалення органів чуття, накопичення уявлень про навколишній світ. Спостереження за розмаїттям природи та багатством її явищ сприяють інтенсивному пізнанню навколишнього світу. В куточку природи діти мають змогу порівнювати лінії, фактуру, колір, форму природних об’єктів, обстежувати природні матеріали: глину, вугілля, крейду, пісок, камінці, мушлі, листя, насіння; ставити експерименти з природним матеріалом: сухий пісок сиплеться, вологий – ліпиться, сніг в теплі тане і перетворюється на воду, камінці у воді тонуть, а дерево – ні, і т.ін. В куточку ми маємо різні відерця, формочки, ємності для переливання води, фартушки, совочки.

Коли дорослі читають дітям казки, прислів’я, загадки, розповідають про народні звичаї, обряди, діти запам’ятовують нові вирази, слова, а згодом використовують їх у власному мовленні. Тому в нашому куточку художньої літератури є велика добірка літературних творів.

Мистецтво сприяє духовному збагаченню дитини, розвиває емоційно-чуттєву сферу, образне мислення, уяву, спостережливість, стимулює розвиток асоціативної пам’яті, формує естетичні уявлення, моральну поведінку.

В театральній зоні є іграшковий театр, настільний театр, маски та костюми для театральної діяльності, театр на фланелеграфі, велика кількість музичних іграшок. Діти вчаться імітувати характерні дії персонажів та передавати емоційний стан персонажа за допомогою міміки, пози, рухів. Театралізовані ігри розвивають увагу, пам’ять, уяву, мислення, мову, емоційно-вольову сферу, інтелектуальні, музичні та творчі здібності.

Для розвитку навичок конструювання та розвитку просторового та образного мислення маємо великий та дрібний будівельний матеріал. До нього, для обігрування сюжетів додаємо транспортні іграшки та сюжетні фігурки: набір диких чи домашніх тварин, казкових персонажів.

Предметно-ігрове середовище в нашій групі  розширює, поглиблює уявлення дошкільників про особливості людського житла та найважливіші для людського буття споруди і транспорт, удосконалює вміння дитини використовувати за призначенням предмети та знаряддя, вправляє в умінні самостійно визначати ігровий сюжет, робити його змістовним, розподіляти ігрові ролі, дотримуватися правил поведінки, використовувати й розподіляти іграшки та ігрові атрибути, реалізовувати ігровий задум, перетворювати ігровий простір. Для цього в  групі також обладнані куточки для сюжетно-рольових ігор «Магазин» ,«Лікарня» ,  «Сім’я», «Шофери»  тощо.

Для зняття психологічного навантаження маємо куточок усамітнення. В ньому  дитина може побути наодинці з собою, помріяти, заспокоїтися.

В секторі колекцій діти вчаться класифікувати живу природу на основі безпосереднього сприймання та аналізу зовнішніх ознак, способів взаємодії з середовищем.

       В нашому куточку «Абетка безпеки» діти вивчають правила безпечної поведінки. Тут ми формуємо вміння дітей користуватись пішохідним переходом, закріплюємо знання про поведінку в транспорті і на дорозі, вчимо дотримуватись правил користування гострими та гарячими предметами.

       В секторі «Природа Космосу» створено умови для розвитку пізнавального інтересу дітей, формування у них поняття про Космос, планети, сузір’я, знаки Зодіаку, формування навичок пошукової діяльності для поповнення знань в субсфері «Природа Космосу». Куточок «Зелена аптека»  формує у наших дітей уявлення про лікарські рослини, навчає за зовнішніми ознаками розрізняти лікарські трави, правила використання, споживання, місце зростання.

Завдяки добре організованому середовищу знижується конфліктність у спілкуванні дітей, у них підвищується інтерес до дитячого садка і бажання перебувати в дитячому колективі.

bottom of page